W dniach 13-18 kwietnia przebywała w wolsztyńskiej bibliotece delegacja bibliotekarzy z książnicy w Maasbree w Holandii. Wizyta rozpoczęła się późnym popołudniem w piątek. Goście zapoznali się z działalnością Biblioteki w Wolsztynie. Zwiedzili gmach, wysłuchali historii biblioteki, obejrzeli film o patronie i zapoznali się z codzienną pracą naszej biblioteki. Wizyta trwała do 23.00. Było mnóstwo pytań, wywiązała się dyskusja.
Przygotowano m.in.:
- flagi na zewnątrz budynku
- wystawy książek – w Wypożyczalni - literatury holenderskiej tłumaczonej na język polski, w Oddziale dla Dzieci książek Dicka Bruna holenderskiego pisarza dla najmłodszych (książki pochodzą ze zbiorów biblioteki)
- w korytarzu budynku ustawiono sztalugę z podobizną najwybitniejszej pisarki holenderskiej Helli S. Haasse.
- przygotowano wyświetlacz i ekran.
W sobotę - 14 kwietnia – goście zwiedzili nasze muzea i lokomotywownię. Niedziela upłynęła na wycieczce do Poznania, Kórnika i Rogalina. W Poznaniu goście obejrzeli Rynek, Ratusz, Uniwersytet, Teatr, Zamek na Wzgórzu Przemysła i Zamek Cesarski oraz Katedrę. Kórnik to wizyta w tamtejszym zamku, a Rogalin zachwycił pałacem i Dębami Rogalińskimi.
Kolejny dzień wizyty – poniedziałek - to przed południem zapoznanie się z działalnością filii publiczno-szkolnej w Obrze oraz możliwość zwiedzenia Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
W południe spotkanie z burmistrzem Andrzejem Rogozinskim, któremu holenderscy goście wręczyli zaproszenie na Dni Polskie w Maasbree.
Wtorek 17 kwietnia - Holendrzy spotkali się z bibliotekarzami z terenu powiatu. Dyrektor Vincent Freviks przedstawił działalność i formy pracy bibliotek w jego ojczyźnie. Wywiązała się spontaniczna dyskusja i wymiana doświadczeń. Obie strony wręczyły sobie prezenty. Strona holenderska przekazała grafikę i wyprawkę dla najmłodszych czytelników (rzecz u nas zupełnie nieznana), a strona polska na ręce Dyrektora Freviksa przekazała pozycje z polskiej klasyki literatury dziecięcej dla polskich czytelników, dyrektor otrzymał obraz przedstawiający Piękną Helenę, a reszta delegacji słodkości z czekolady.
Środa – ostatni dzień wizyty – wspólne śniadanie i ostatni spacer ulicami miasta, a po nim pożegnalna kawa w bibliotece.