Uprzejmie informujemy, że obraz z aktualnie działających dziewiętnastu kamer internetowych jest już zapisywany przez dedykowany rejestrator. Dzięki wdrożonej technologii bazującej na urządzeniach ubiquiti airVision miasto Wolsztyn stanie się jeszcze bardziej bezpieczne a wykrywalność wykroczeń i przestępstw powinna się znacznie zwiększyć. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne wdrożenia kamer w różnych częściach miasta. W całości topologię oraz sieć kamer opracowują pracownicy Urzędu Miejskiego wraz pracownikami firmy CityLan z Wolsztyna, przy minimalnych nakładach finansowych.
W dniu 5 października br. w Poznaniu odbyły się regaty kajakowe, które zakończyły się sukcesem wolsztyńskich kajakarzy UMKS-u ZRYW Wolsztyn. Startowało 360 zawodników z 11 klubów wielkopolskich. Wszyscy w kategorii K-1 (wyścigów indywidualnych). Wyniki tych zawodów klasyfikowano do kadry wojewódzkiej. Z klubu ZRYW Wolsztyn zakwalifikowało się 14 zawodników.
We wtorek 1 października 2013 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy imienia Stanisława Platera w Wolsztynie, miała miejsce prezentacja słowno medialna dla uczniów wybranych klas wolsztyńskich gimnazjów. pt. "Prymas, który kochał nasturcje". Prezentację w formie literackiej refleksji, opartej na wierszach gnieźnieńskiej poetki Marii Adam i fragmentach książki kardynała Wyszyńskiego " Zagon polskiej ziemi" przedstawili z okazji przypadającej niedawno 60 - tej rocznicy aresztowania Księdza Prymasa, Barbara Bajon oraz Włodzimierz Chrzanowski. Podkład medialny i muzyczny, przygotowała Beata Bączyk z Biblioteki Publicznej.
Dawno nie było w Wolsztynie dobrego kabaretu. Dlatego zapraszamy Państwa w listopadzie, a dokładnie 14 listopada 2013 r. do MSS ŚWITEZIANKA, bo tam o godzinie 20.00 rozpocznie się "Pogoda na suma" w wykonaniu Kabaretu Moralnego Niepokoju! Bilety do nabycia w biurze Wolsztyńskiego Domu Kultury, w biurze MSS Świtezianka i na biletynakabarety.pl. Cena biletu 50 zł. Zapraszamy.
Zapraszam w fotograficzną podróż „Oko na Maroko” w dniach od 01.10.2013 r. do 30.10.2013 r. do Gminnego Centrum Informacji w Wolsztynie.
Będzie to ekspozycja obrazów „namalowanych” moim obiektywem, które w Maroko urzekły mnie najbardziej. Przedstawione miejsca, to te, do których wracam, aby poczuć autentyczność miejsc i niezkłóconą w tych przestrzeniach harmonię z naturą.
Dnia 2 października 2013 roku odbyło się z inicjatywy Burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego spotkanie mające na celu pomoc Klubowi Sportowemu GROM Wolsztyn w organizacji rozgrywek meczy w związku z przebudową i modernizacją Stadionu Miejskiego wraz z infrastrukturą – etap I. Ustalono, iż rozgrywki odbywać się będą na boisku KS Dąb Kębłowo. Na spotkaniu uczestniczyli również Prezes KS Grom Wolsztyn Konrad Bugaj, Prezes KS Dąb Kębłowo Tadeusz Ziomek, Kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego Michał Nowak i Dyrektor MOSiR Wolsztyn Paweł Gmerek.
W dniu 2 października 2013 r. podpisano umowę dla zadania pod nazwą „Budowa drogi na osiedlu budownictwa mieszkaniowego na Berzynie – etap II”. Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi na odcinku o długości 157 mb. Zadanie obejmuje roboty przygotowawcze i roboty ziemne, wykonanie odwodnienia w formie studni chłonnych, wykonanie podbudowy – 843 m2, ułożenie nawierzchni z kostki betonowej – 639 m2.
W dniu 2 października 2013 r. podpisano umowę dla zadania pod nazwą „Przebudowa ul. Przemysłowej w Wolsztynie”. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Przemysłowej w Wolsztynie polegająca na zmianie istniejącej nawierzchni jezdni na nową nawierzchnię asfaltową wraz z regulacją profili, przebudową chodników, budową ciągu pieszo – rowerowego. W ramach zamówienia wykonana zostanie również przebudowa kanalizacji deszczowej na remontowanym ciągu drogowym.