„Zarządzanie przez jakość-program wsparcia mikro i małych przedsiębiorców”
Uczestnictwo
Szkolenie, współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jest skierowane do pracowników oraz przedstawicieli kadry zarządzającej mikro- i małych przedsiębiorstw z powiatu wolsztyńskiego.
Miejsce
Szkolenie odbędzie się w Wolsztynie, przy ul. Poniatowskiego 7 (budynek liceum).
Szkolenie
W ramach projektu „Zarządzanie przez jakość-program wsparcia mikro i małych przedsiębiorców”, każdy z uczestników skorzysta z 2 rodzajów szkoleń:
1.Szkolenie z języka angielskiego z elementami biznesu (60x45min), z wykorzystaniem multimedialnej platformy e-learningowej, na wybranym poziomie zaawansowania.
Kurs ma na celu rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim. Ukierunkowany będzie na naukę słownictwa niezbędnego w międzynarodowym środowisku kompleksowego zarządzania przez jakość (klienci, dostawcy, partnerzy z zagranicy). W procesie nauczania języka zostanie wykorzystana platforma e-learningowa, zawierająca komplet materiałów do nauki, w tym ćwiczenia, które pomagają opanować gramatykę, słownictwo, czytanie.
2.Szkolenie z zakresu Total Quality Management (56x45min).
Total Quality Management to innowacyjna metoda kompleksowego zarządzania przez jakość, która istotnie przyczynia się do podniesienia jakości produktów lub usług. Jej stosowanie pozwala na:
efektywniejsze wykorzystanie zasobów ludzkich,
zwiększenie wydajności pracy,
poprawę jakości kontaktów między pracownikami i klientami.
Tematyka szkoleń TQM:
1. Moje miejsce w Total Quality Management - zasady TQM oraz pozycja pracownika w strukturze firmy, metody zarządzania i ich wpływ na jakość funkcjonowania przedsiębiorstwa, dostosowanie systemu zarządzania do potrzeb kobiet, sposoby wdrażania TQM w firmie.
2. Poczucie własnej wartości i pozytywna komunikacja - umiejętności niezbędne do funkcjonowania w środowisku TQM, budowanie poczucia odpowiedzialności za zarządzanie oraz pracę własną i innych, wiedza z zakresu stosowania umiejętności komunikacyjnych, podnoszenie standardów przepływu informacji w firmie.
3. Zasady pracy w zespole - umiejętności niezbędne do pracy w zespole, grupowa zdolność realizacji projektów, styl pracy w TQM, styl i zasady przywództwa w grupie, umiejętność rozwiązywania konfliktów.
4. Motywowanie siebie i innych - motywacja wewnętrzna jako narzędzie zwiększenia wydajności oraz wzrostu zaangażowania pracowników, motywowanie w zakresie osiągania celu, system nagród i kar, potrzeby i wartości
Koszt
Projekt jest realizowany z pomocą publiczną – zakłada wniesienie wkładu własnego przedsiębiorcy w wysokości 453,31 PLN brutto, stanowiących 20% kosztów szkolenia, za każdego zgłoszonego Uczestnika szkolenia. Pozostałe koszty szkolenia są sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Termin
3 edycje szkoleń:
I od 03.2011 do 07.2011 – nabór zamknięto
II od 08.2011 do 12.2011 – start 28 sierpnia – rekrutacja w toku
III od 01.2012 do 05.2012
zajęcia z zakresu TQM będą realizowane w systemie weekendowym (1 blok w 1 weekend – raz w miesiącu), tj. 4x45min w piątki, godz. 17.45-21.00 oraz 10x45min w soboty, godz. 9.00-17.45.
zajęcia z języka angielskiego będą realizowane w trybie tygodniowym (2 dni w tygodniu po 2x45min zajęć, w godzinach popołudniowych).
Materiały
Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatny komplet materiałów do każdego ze szkoleń oraz poczęstunek. W procesie nauczania języka wykorzystywana będzie platforma e-learningowa.
Zapisy
Aby się zapisać na szkolenia należy:
1. Wypełnić :
„Formularz zgłoszeniowy przedsiębiorstw”,
„ Formularz zgłoszeniowy uczestnika”
„Formularz informacji o pomocy publicznej”
Powyższe formularze dostępne są na stronie www.linguaviva.pl w dziale „Projekty UE”.
2. Powyższe dokumenty wraz z kserokopią wpisu do ewidencji działalności gospodarczej bądź KRS przesłać: mailem na adres tqm@linguaviva.pl , przesłać pocztą złożyć osobiście w Biurze Projektu na ul. Ratajczaka 36/3b w godz. 12.00-18.00.
3. Wypełnić test z języka angielskiego on-line (dane dostępowe zostaną przesłane uczestnikowi szkolenia mailem wraz ze wstępną informacją o zakwalifikowaniu na szkolenie).
4. Podpisać umowę szkoleniową (UWAGA: Przedsiębiorcy, którzy przesyłali formularze zgłoszeniowe drogą mailową są zobowiązani do załączenia oryginałów do umowy).
5.Wnieść opłatę za szkolenie.
Kontakt
Biuro Projektu: Poznań, ul.Ratajczaka 36/3b, tel. 61 22 183 46
Koordynator Projektu: Magdalena Łowczynowska, tel. 506 646 333, e-mail. tqm@linguaviva.pl
Informacje o projekcie oraz przebiegu rekrutacji www.linguaviva.pl, w dziale „Projekty UE”.