Uroczyste zakończenie XV Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej – sezon 2014
2014-03-17 14:30:49

W dniu 16 marca 2014 odbyło się uroczyste zakończenie XV Edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej – sezon 2014, podczas którego Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski wręczył pamiątkowe puchary i nagrody indywidualne. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom oraz kibicom i sympatykom naszej ligi za udany kolejny sezon.    Zakończyły się rozgrywki ligowe Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej – Sezon 2014 organizowanej przez MOSiR Wolsztyn. Mistrzem I ligi został Belferek, który „rzutem na taśmę” po raz pierwszy zwyciężył w rozgrywkach Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Tytuł wicemistrza wywalczył zespół Matex, przegrywając w ostatniej kolejce walkę o mistrza. Ostatnie miejsce na podium wywalczył zespół Nordanu, który po znakomitej I rundzie mocno obniżył loty w rundzie rewanżowej. Na czwartej pozycji uplasowała się drużyna ISOwent – JKF Polska, która dzielnie radziła sobie w tym sezonie podczas zmagań I ligi, porażka w ostatnim spotkaniu z Belferkim niestety kosztował ich nie tylko tytuł mistrzowski ale również miejsce na podium. Piąte miejsce przypadło drużynie FC Koper, która cały sezon rozegrała na równym poziomie i uplasowała się w środku tabeli. Na szóstej pozycji rozgrywki zakończył Speedex, który fatalnie rozpoczął sezon i potrzebował dużo czasu aby wrócić do formy przez co nie mógł nawiązać walki z czołówką. Kolejne dwa miejsca w końcowej tabeli zajęły zespoły beniaminków. Na 7 miejscu nieobliczalna drużyna GWP potrafiąca walczyć z drużynami z czołówki. Ostatnie bezpieczne w tabeli 8 miejsce zajął Księgarz, który mimo utrzymania w I lidze, wydaję się, że nie spełnił swoich oczekiwań. Dwa ostatnie miejsca przypadły drużyną Limax’u – 9 miejsce i Omnibusa – 10 miejsce, które okazały się za słabe na I ligę i w przyszły sezonie zobaczymy je w II lidze. Najlepszym strzelcami pierwszej ligi został Paweł Dulat (Belferek) z 32 zdobytymi bramkami w trakcie całego sezonu. W klasyfikacji fair – play I-ligowców zwyciężyła drużyna ISOwent – JKF Polska.

W II lidze pierwsze miejsce zajął zespół Wokas Team, który po raz pierwszy uczestniczył w rozgrywkach naszej Ligi i od razu wygrał zmagania II-ligowców. Awans z drugiego miejsca do I ligi zapewniała sobie drużyna Gazilli. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła drużyna Dakpol, która w ostatnie kolejce uległa Wokas Team przez co straciła szanse na awans do I ligi. Czwarte miejsce wywalczył zespół Petardy Zatorze, który wspierany co mecz grupą swoich zagorzałych fanów potrafił zagrać z każdym dobre zawody. Piąte miejsce przypadło zespołowi Biuro Orlikowski, w którego szeregach znajduję się dwóch najlepszych strzelców II ligi, co jednak nie wystarczyło aby zająć wyższe miejsce w lidze. Szóste miejsce wywalczyła drużyna Elektroparku, której forma przez cały sezon bardzo nieprzewidywalna. Na siódmej pozycji rozgrywki zakończył zespół KM-CAR Pieczary Żodyń, który miał fatalny początek sezonu i nie dał rady nawiązać walki z czołówką. Na ósmym Genewa Żodyń, która mimo że zajęła przedostatnie miejsce mocno poprawiła swój styl gry i nie oddawała łatwo punktów przciwnikom. Ostatnie miejsce w II-ligowej tabeli przypadło Zupie z Paczki, która nękana przez kontuzję nie mogła stawić czoła rywalą w optymalnym składzie. Najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem został Mateusz Wawrzyniak z drużyny Biuro Orlikowski zaliczając 25 trafień w sezonie.    W klasyfikacji fair – play II-ligowców zwyciężyła drużyna Elektroparku.

Na koniec sezonu tradycyjne rozegrany został Puchar Ligi, który rozgrywany był w dwóch rundach 9 i 16 marca 2014 roku na MSS Świtezianka. W dniu 16 marca 2013 o godzinie 17:00 odbyło się również uroczyste zakończenie i podsumowanie XV edycji Wolsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej – sezon 2014.