Zawody w Triathlonie oraz Quadrathlonie
2014-06-16 18:34:07

15 czerwca 2014 r. w Wolsztynie odbyły się międzynarodowe zawody w Triathlonie oraz Quadrathlonie. W pierwszej kategorii zawodnicy pływali w jeziorze (18,5 stop. ciepła), pokonywali trasę na rowerze oraz biegali, wszystko na różnych dystansach w zależności od wybranej kategorii. W rywalizacji wzięli także udział sportowcy z naszej gminy. Na dystansie 1,5/40/10 zwyciężył Sylwester Swat z Przeźmierowa (czas - 3:01:57), drugi był Tomasz Pasik z Wolsztyna (3:13:26), 12. Ryszard Waligórski z Karpicka (3:47:01). Na dystansie 0,75/20/5 wygrał Krystian Błaszczak z Niepruszewa (1:37:50), a wolsztynianin Sławomir Wojtkowiak był na 12. pozycji (2:26:46). W Quadrathlonie (dodatkowo 4 km pływanie kajakiem) zwyciężył Leos Rousavy z Czech, w tej konkurencji wolsztynianie nie wzięli udziału.