Gmina Wolsztyn oraz Burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski zostali członkami Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej.
Polski Klub Infrastruktury Sportowej jest organizatorem konkursu FIRMA NA MEDAL. Jest to konkurs w branży sportowej niezwykle ceniony. O przyznanie wyróżnień przez Komisję Weryfikacyjną w ośmiu kategoriach ubiega się, corocznie coraz więcej firm projektowych, wykonawczych, producentów materiałów i technologii budowlanych, inwestorów publicznych, prywatnych a także administratorów obiektów sportowo-rekreacyjncyh i instytucji zaangażowanych w realizację obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Tytuły i statuetki BUDOWNICZEGO POLSKIEGO SPORTU oraz FIRMA NA MEDAL przyznawane są najlepszym.
W 2006 roku do udziału w VII edycji konkursu został zaproszony Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie. W sierpniu 2006 roku Komisja Weryfikacyjna konkursu zakwalifikowała ZGM-OSiR w Wolsztynie do etapu finałowego w kategorii „Administrator Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych” oraz zaproszono Ośrodek i Gminę Wolsztyn do członkostwa w Klubie.
Na przełomie roku 2007/2008 zostały złożone wymagane dokumenty, a oficjalne potwierdzenie członkostwa nastąpiło w dniu 6 maja b. r. wręczeniem certyfikatów w Urzędzie Miejskim w Wolsztynie.
W imieniu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej Pan Marek Zdziebłowski-Prezes Zarządu i Pan Rafał Pierzyński-Wiceprezes Zarządu wręczyli okolicznościowe certyfikaty, które odebrali dla Gminy Wolsztyn Pan Andrzej Rogozinski oraz dla OSiR-u Pan Stefan Korecki-koordynator ds. sportu. Jednocześnie Burmistrz udzielił obszernego wywiadu dla miesięcznika SportPlus, który jest oficjalnym wydawnictwem Klubu.
Założenia statutowe Klubu pozwalają na kojarzenie i współpracę inwestorów
i wykonawców obiektów sportowych, pomagają w rozwiązywaniu problemów inwestycyjnych korzystając z doświadczeń z innych członków Klubu oraz pozwalają na promocję budowanych i posiadanych już obiektów w celu zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych.
Członkami Klubu są firmy, w tym firmy zagraniczne, inwestorzy – jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby indywidualne, np. Gmina Kołobrzeg, Gmina Ustronie Morskie, Miasto Bydgoszcz, Miasto Kudowa Zdrój, Miasto Tarnobrzeg i wiele innych miast oraz ośrodków sportu i rekreacji, a także wielu znakomitych sportowców m.in.: Irena Szewińska, Zygmunt Smalcerz, Erwina Ryś-Ferens.
Polski Klub Infrastruktury Sportowej został powołany do życia na początku czerwca 2005 roku w odpowiedzi na potrzeby oraz oczekiwania środowiska osób, firm, gmin i instytucji działających na rzecz rozwoju szeroko rozumianej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.
Klub jest dobrowolną organizacją członkowską, działającą w imieniu oraz na rzecz interesów swoich członków, we wspólnym interesie środowisk działających w obszarze budowy, modernizacji i zarządzania obiektami sportowymi i rekreacyjnymi oraz na rzecz rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Polsce.
Polski Klub Infrastruktury Sportowej realizuje i upowszechnia 'Program na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce' zainicjowany i realizowany przez miesięcznik 'Kalejdoskop Budowlany' (obecnie 'Builder') pod patronatem i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim, Stowarzyszeniem Architektów Polskich, urzędami marszałkowskimi oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.